loading...

Muusikalisi hallutsinatsioone võib põhjustada kuulmislangus või hoopis ülim loomingulisus

0 minutes, 47 seconds Read
Spread the love

Kas oled kogenud, kuidas ühtäkki kõlab väga realistlikult muusika, kuid samal ajal ei suuda sa selle heli tekitajat tuvastada ja kõrvalseisjad eitavad muusikalise tausta olemasolu? Jah, see tuleb sinu peast. Miks muusikalised hallutsinatsioonid tekivad ja kas see viitab skisofreeniale?

Totakate lugude kummitamist on ilmselt igaüks kogenud. Seda ei tohiks aga segamini ajada muusikalise hallutsinatsiooniga. Muusikaline hallutsinatsioon tähendab seda, et kuuled muusikat väga realistlikult justkui päriselt, aga tegelikult kõlab see sinu enda peas. Ja sellele jälile jõudmine võib omajagu aega võtta.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia teadur, muusikapsühholoog Marju Raju kinnitab, et tegelikult esineb muusikalisi hallutsinatsioone üpris paljudel inimestel, kuid tihtipeale ei julgeta seda tunnistada. “Sõna “hallutsinatsioon” järele on tõmmatud tugev võrdusmärk skisofreeniaga, kuid muusikaline hallutsinatsioon ei ole seotud psühhiaatrilise diagnoosiga. Skisofreenikutel on küll “hääled” peas, kuid muusikalisi hallutsinatsioone tavaliselt neil ei ole,” ütleb teadur.

Sarnased postitused

×