loading...

KASULIKKU

Spread the love

TAVALISED SEISUNDID

MÜRA

HAIGUSSEISUNDID/HAIGUSED

KUULMISUURINGUD

 • Audiomeetria – kuulmisteravuse instrumentaalne mõõtmine, kuulmisläve määramine.
 • Tapedius-reflekside määramine. (uuring heli vastuvõtva, seda muundava ja analüüsiva struktuuri tööst.)
 • ABR ehk ajutüve kutsepotentsiaalide määramine (kuulmisnärvi seisundi määramine)
 • Ajutüve kutsepotentsiaalide skriininguuring.
 • OAE (otoakustiliste emissioonide) määramine. (sisekõrva seisundi määramine).

KÕRVAOPERATSIOONID

Kõrvaoperatsioonide eesmärgiks on kuulmekile ja kuulmeluukeste ahela (vasar, alasi ja jalus) terviklikkuse taastamine ning nibujätke ägedate ja krooniliste haiguste ravi.

 • Müringoplastika – operatsioon trummikile terviklikkuse taastamiseks. Operatsiooni teostatakse kas kuulmekäigu kaudu või kõrvataguse nahalõike kaudu.
 • Stapedoplastika – osaline kuulmeluu (jaluse) asendamine proteesiga helijuhtimise parandamiseks. Operatsioon teostatakse valdavalt kuulmekäigu kaudu.
 • Mastoidektoomia – operatsioon kuulmekanali taga asuva nibujätke luurakustikus haiguslike muutuste kõrvaldamiseks. Nibujätkepõletik areneb ägedast keskkõrvapõletikust ja vajab kindlasti haiglaravi. Operatsioon teostatakse kõrvataguse nahalõike kaudu. Vajadusel kombineeritakse mastoidektoomiat müringo – või tümpanoplastikaga.
 • Tümpanoplastika – operatsioon kuulmekile ja kuulmeluude ahela terviklikkuse taastamiseks koos haiguslike muutuste kõrvaldamisega (liited, liigliha jt.). Operatsioon teostatakse enamasti kõrvataguse nahalõike kaudu.
 • Mastoidektoomia ja tümpanoplastika on tavaliselt seotud kroonilise mädapõletiku või kolesteatoomi ehk healoomulise pärlkasvaja raviga.
  Operatsiooni teostamata jätmine võib endaga kaasa tuua tüsistusi, millest tõsisemad on ajukelmepõletik e. meningiit, tasakaaluhäired ja näonärvi halvatus. Kõrvaoperatsioonide puhul, kus teostatakse nahalõige kõrva taha, võib vajalikuks osutuda juuste raseerimine operatsiooni piirkonnas. Kõrvaoperatsioonid toimuvad üldjuhul üldnarkoosis.
 • KohleaarimplantatsioonKui on tekkinud raske vaegkuulmine või täielik kurtus, siis ei ole inimesel kasu ka kõige võimsamast kuuldeaparaadist. Sel juhul tuleb arvesse kohleaarimplantaadi paigaldamine, mille tööpõhimõte seisneb heli muutmises elektriliseks signaaliks, mis stimuleerib (ergutab, ärritab) kuulmisnärvikiude. Kohleaarimplantaat ei võimenda helisid, ta edastab vajaliku helilise informatsiooni otse teos olevatele kuulmisnärvikiududele, võimaldades heli vastu võtta. Kohleaarimplantatsioon on näidustatud lastel ja täiskasvanutel, kellel on tegemist mõlema kõrva kuulmisvõime tugeva nõrgenemise või täieliku kurtusega. Kandidaadi valikul arvestatakse järgmisi asjaolusid: inimesel on raske vaegkuulmine või ta on kurt, kuuldeaparaatide kasutamisel on saadud abi minimaalselt või üldse mitte, meditsiinilised vastunäidustused implantatsiooniks puuduvad ning haige soovib seda ka ise (laste puhul vanemad).
 • Kuulmekile šunteerimine–  Kõrva kuulmekile taga on kitsas õhuga täidetud ruum – trummiõõs. Kui trummiõõnde koguneb lima (tekib nn limakõrv), on see soodustavaks teguriks keskkõrva põletikele ja võib põhjustada kuulmislangust. Kuna kuulmislangus on vähene ja tekib hiilivalt, jääb see sageli pikka aega märkamatuks. Juhul kui limakõrva esinemist ei õnnestu ravimite abil lahendada, teostatakse trummiõõne dreneerimine (lima eemaldamine imuriga) ja vajadusel kuulmekile šunteerimine. Šunteerimisel asetatakse kuulmekilesse väikest niidirulli meenutav plastiktoruke (šunt), et tagada lima väljumine trummiõõnest.

KUULMISABIVAHENDITEST 

ALTERNATIIVMEDITSIIN

Alternatiivmeditsiin on diagnostika, profülaktika ja ravi meetodid, mille toimimisel puudub üldtunnustatud põhjendus ning mida kasutatakse teadusliku meditsiini asemel või kõrval.
Paljud alternatiivmeditsiini meetodid on välja kasvanud pärimuslikust rahvameditsiinist.
Alternatiivmeditsiin on igasugune ravimeetod, mille toimimise kohta esitatud väidetel puudub teaduslik alus või mis on teadusega otseses vastuolus. Hoolimata märkimisväärsetest investeeringutest pole ükski uurimus suutnud tõestada alternatiivmeditsiini meetodite efektiivsust, isegi võrreldes platseeboefektiga. Paljud arstid ja teadlased on nimetanud alternatiivmeditsiini ebaeetiliseks ning koguni kahjulikuks – näiteks kui kasutatav toimeaine on toksiline või kui meetodit kasutatakse tavameditsiini asemel, mis suudaks patsienti kindlasti aidata. Enamik alternatiivmeditsiini harusid põhineb religioonil, ebausul, pseudoteadusel  (akupunktuur, astroloogia, homöopaatia, reiki, iridoloogia, kiropraktika jms ) või ka kahjuks pettusel.

NB! IGA INIMENE VASTUTAB OMA TERVISE VALIKUTE EEST ISE JA VALIB OMALE SOBIVAD RAVIMEETODID, TA VÕIB USKUDA SEDA, MIDA ISE ÕIGEKS PEAB!


Juhul kui Teil tekkis lisaküsimusi siis võtke meiega julgelt ühendust.


SUUR AITÄH TEIE TOETUSE EEST!

Kuulmisnõustamine toimub annetuste toel. Annetused aitavad püsti püsida antud veebilehel, aitavad levitada kuulmisalast infot, meie kuulmisnõustajatel soetada, täiendada, hooldada nii soetatavaid kui ka olemas olevaid töövahendeid ja katta tegevuse käigus tekkivaid jooksvaid kulusid. (ruumide üür, transport jne)
Suur aitäh! 😇

Konto: EE877700771007519687
Saaja: Kuulmisnõustamine
Kirjeldus: Kuulmisnõustamine, sinu e-post või telefon.


 

Vaata ka kuulmisabivahendite kulutarvikute e-poodi

×