loading...

Anneta abivahend

Spread the love

SISSEJUHATUSEKS

Kuulmislangus võib tabada meist kaasaegses maailmas kahjuks igaüht, siiski seostatakse seda peamiselt inimese vananemisega.
Kuulmine halveneb reeglina aeglaselt ja esimese tähelepaneku võib inimene teha juba 40. eluaastates.
Igal kolmandal üle 65 aastasel inimesel on kuulmine nõrgenenud.
Kogu Eesti elanikkonnast on umbes 20% kuulmislangusega ja see protsent kasvab järjepidevalt seoses elanikkonna vananemise ja noorte pideva liiga valju muusika kuulamisega.
Olukord on tõsine kuna ligi pooled kuulmislangusega inimestest on tööealised.
Esimene kuulmislanguse märk on see, kui teiste kõnest on raske aru saada. Kui kuulmislangus jääb tuvastamata, võib kuulmise nõrgenemine põhjustada masendust, depressiooni  ning teisi vaimse tervise probleeme. Suurem teadlikkus oma kuulmise tasemest aitab ennetada tõsisemaid probleeme.

Neid probleeme üritamegi kuulmisnõustajate abiga lahendada.

KASUTATUD KUULMISABIVAHENDID UUELE RINGILE!

Kuna kuulmisabivahendid on täishinnaga suhteliselt kallid, siis ühesõnaga kui Teil või Teie lähedastel on jäänud seisma, muutunud kasutuks, läinud katki (katkised sobivad varuosadeks) jms. kuulmisabivahendeid, siis meil on suur rõõm neid vastu võtta , et jagada neid uuele ringile.

Vahel teise inimese abivahend teisele ei sobigi sest nad on vastavalt personaalsele kuulmisele timmitud, kui neidki saab alati ümber häälestada ja selles osas tulevad kuulmiskeskused üle Eesti vastu.

Samuti on hea, kui meil on kohapeal erinevaid abivahendeid testimiseks kui ka ajutiseks kasutuseks pakkuda, sest kahjuks on meist (Võrumaa) kuulmiskeskused kõik eemal ja kaugemal olev abi ei ole alati piisaval hulgal kiiresti kättesaadav. Ka tööealisetel on sageli raske,  töö ajast lähimasse kuulmiskeskusse (Tartu) sõita. Kahjuks on suurem abivahendite turg koondunud ainult suurlinnadesse (Tallinn, Tartu, Pärnu, Viljandi.), kuhu jagub piisavalt kliente ja väikelinnad on jäänud selles osas kahjuks vaeslapse ossa.

 

Samuti võib pakkuda ka eakatele mõeldud telefone, enamasti on need suurte klahvide ja numbritega telefonid, mis on olulisel ka tugevama heliga näiteks:

Meile saab saata neid järgnevalt:

  • DPD Võru Maxima XX pakiautomaat – tel: 5554-6228
  • Omniva Võru Maxima XX pakiautomaat – tel: 5554-6228
  • Smartpost Itella Võru Kagukeskuse pakiautomaat – tel: 5554-6228

Kuulmisnõustamine/Kuulmisabi andmine toimub Võrumaa Sõprade Selts MTÜ, Võrumaa Vaegkuuljate Ühing MTÜ ja Võrumaa Puuetega Inimeste Koda MTÜ koostöös.

Töökorras abivahendid anname tasuta kasutusse enamasti kohalikele Lõuna-Eesti abivajajatele, ühingutes on meil kokku üle 100 liikme, kuumislangus aga puudutab 20% elanikkonnast, nii on neid ümberringi üsna palju, seega ainuüksi Võrumaal on neid 6800+ inimest.

NB! Saame vajadusel Teile eelnevalt registreerida ka pakiautomaadi. Vaata kuidas saata eelvormistatud pakki DPD-ga


SUUR AITÄH TEIE TOETUSE EEST!

Kuulmisnõustajad on meil vabatahtlikud ja palka ei saa, nad tegutsevad isiklikust vabast ajast, põhitöö kõrvalt.
Annetused aitavad püsti püsida antud veebilehel, aitavad meil levitada kuulmisalast infot, meie kuulmisnõustajatel soetada, täiendada, hooldada nii soetatavaid kui ka olemas olevaid töövahendeid ja katta tegevuse käigus tekkivaid jooksvaid kulusid. (kontoritarbed, ruumide üür, transport jne)

Suur aitäh! 😇

Konto:EE877700771007519687
Saaja: Kuulmisnõustamine
Kirjeldus: Kuulmisnõustamine, sinu e-post.


Sularahas annetusi on võimalik jätta meile eelneval kokkuleppel, helistage palun telefonil: 5554-6228 (Kuulmisnõustajad Võrus.)

 

×