loading...

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha – arst soovitab kuuldeaparaati, kuigi ma pole mingi hädine vanaätt?

1 minute, 39 seconds Read
Spread the love

“Mul on probleem kuulmisega. Vasemas kõrvas on kuulmine 65% kadunud, audiogramm tehtud ja mingid aju-uuringud, miski ei näita mitte kui midagi. Arst soovitab kuuldeaparaati. Olen 65-aastane meesterahvas, mitte hädine vanaätt, ja ei tahaks nagu veel kuuldeaparaadiga ringi käia.”

Ilmselt olid ultraheli ja röntgen need aju-uuringud, mis mitte kui midagi ei näidanud. Loodetavasti seda ikka näitasid, et ajud olemas, aga muud ei leitud, ja jumal tänatud.

Seda nüüd küll ei tahaks uskuda, et audiogramm oli normis, sest just audiogramm näitabki ära kuulmise nõrgenemise protsendi ja ka erinevate sageduste tajumise häired, sealt siis need 65%.

Kõrvaarst soovitab kuuldeaparaati ikka viimase abinõuna, kui muud võimalust pole. Aga mis põhjusel kuulmine halvenes ja kas see põhjus on ravitav, seda peaks ikka kõrvaarstilt küsima, ta on kohustatud patsiendile andma kogu tema tervist puudutava info ja seda patsiendile arusaadaval kujul. Isegi kui teine ei kuule.

Tegelikult on kõiksugu elektroonsete vidinate kõrvas kandmine tänapäeva moetrend, teismelised kuulavad muusikat, noored mehed mobiili käed-vabad-süsteemiga, kuulmisele pole see kindlasti kasulik, ja kõrvaarstid hoiatavad, et kasvab peale vaegkuuljate põlvkond ning paarikümne aasta pärast on kuuldeaparaatide kasutamine sama tavaline kui täna prillide kandmine. Muuseas, tolleks ajaks tekib supelrandadesse ka rohkelt eidekesi, kelle neljandas nooruses ihu kaunistavad kortsus tätoveeringud.

Aga täna mahub tavaline kuuldeaparaat kõrva taha, on olemas selliseidki, mida kõrvas sees kantakse, ja lähitulevikus saab nad kuulmekäiku nii ära peita, et keegi ei pane tähele.

Teie kuulmise langusel on kindlasti põhjus olemas ja arstil teada, aga teine asi, et see põhjus võib olla ravimatu, sellepärast kuuldeaparaati soovitatigi. Minu meelest küll võiksite vabalt ka ilma aparaadita hakkama saada ja leppida sellega, et ühes kõrvas kuulmine viletsam, teine ju kuuleb hästi. Teatud olukordades on see isegi mugav – kus lolli juttu räägitakse, seal keerake kurt kõrv ette.

Allikas: Õhtuleht 30.10.2020

Sarnased postitused

×