loading...

Kõrv valutab? Leevenda seda köögis leiduvate käepäraste vahenditega

2 minutes, 13 seconds Read
Spread the love

Kõrvavalu võib tabada kõige ootamatumal ajal ja kohas. Kuigi sel puhul peaks olema esmane minna arsti juurde, ei ole see näiteks öösel võimalik. Siis mine ja vaatagi, ehk leidub sul köögis midagi, mis võiks kõrvavalu leevendada.

Tasub muidugi siiski meeles pidada, et isegi kui need lihtsad meetodid kõrvavalu ära võtavad, tuleks esimesel võimalusel minna arsti juurde, sest kõrvapõletik nõuab arstlikku abi. See tähendab, et allolevaid abinõusid ei tohiks mingil juhul kasutada üle kahe korra päevas ehk ennekõike olgu see esmaabi, rõhutab Womanitely. Et kõrv on õrn koht, et tohiks üle paari korra päevas neid looduslikke meetmeid kasutada ka siis, kui su kõrvavalud on põhjustatud õhurõhumuutustest või nohust.

1. Ingver on looduslik valuvaigisti, millel on suurepärane põletikuvastane toime. Kõrvavalu peletamiseks on kaks viisi. Esiteks võid panna värsket ingverimala otse kõrva. Teiseks võid teha segu riivitud ingverist ja oliivõlist ning hoida seda veidi kõrvas. Mõlemad viisid aitavad vähendada põletikku ja valu nii, et saad öö ära magada. Hommikul olgu aga esimene käik arsti juurde.

2. Oliiviõli on küll pea igas köögis olemas, sest lisaks tervisliku toidu valmistamisele on see ka hea ilu eest hoolitsemisel. Kuid – ka kõrvavalust võib selle abil lahti saada. Kui paned vatitikuga õrnalt 2-3 tilka oliivõli kõrva, tunned valule koheselt leevenevat. Veendu siiski, et oliivõli ei oleks külm.

3. Basiilikut ei armasta küll kõik inimesed, kuid kui sul pole kodus ei ingverit ega oliivõli, võib basiilik olla su elupäästja. Purusta mõned värsked basiilikulehed õli saamiseks ning tilguta kõrva umbes kolm tilka.

4. Küüslauk on paljudel just gripihooajal igapäevaseks toiduks, sest see parandab immuunsüsteemi, aitab hoiduda külmetusest ja gripist, puhastada neerusid ja leevendada hambavalu. Ka kõrvavalu korral on küüslauk igati efektiivne abivahend. Tänu oma antibakteriaalsetele, viirusevastastele ja antioksüdatiivsetele omadustele aitab küüslauk peletada kõrvapõletikku peletavaid baktereid. Piisab vaid kahest tilgast värskest küüslaugumahlast.

5. Piparmünt või piparmündiõli. Purusta mõni värske piparmündileht ning tilguta kõrva valu leevendamiseks kaks tilka saadud mahla. Piparmündiõli aga ära kõrva tilguta, pigem tupsuta kõrva avaust sellega.

6. Sibul on samuti olemas igas köögis. Tee selles mahla ning pane kaks tilka sibulamahla haigesse kõrva kaks korda päevas. Või hoia purustatud, puhtasse riidetükki mässitud sibulat kõrva peal 5-7 minutit. Sibulal on antibakteriaalsed ja antiseptilised omadused, mis võiks aidata leevendada ka kõrvavalu.

Allikas: Õhtuleht 06.11.2015

Sarnased postitused

×