loading...

Parem viis kuulmekile perforatsiooni parandamiseks

1 minute, 16 seconds Read
Spread the love

Kuulmekile perforatsioon võib tekkida näiteks tugeva nohu tagajärjel.

Kõrvas asuva kuulmekile püsiv mulgustus ehk perforatsioon võib aja jooksul ise kinni kasvada või vajada operatiivset ravi. Et vähendada ravi järjekorras olevate inimeste arvu ja päästa patsiendid liigsest ebamugavusest on Kanada meedikud välja töötanud radikaalse meetodi, mis nõuab inimeselt ainult 20-minutilist polikliinikus viibimist.

Kanada Montreali ülikooli professor Issam Saliba arendas välja uue vähekuluka meetodi, et ravida kuulmekile perforatsiooni nii täiskasvanutel kui lastel. Kiire protseduur, mis nõuab ainult kohalikku tuimastust, on palju kergem patsientidele (ja laste puhul ka nende vanematele) ning võiks kokkuvõttes lühendada ootejärjekorda.

Otoloogia ja neurootoloogia professor Saliba on 5 aasta jooksul seda tehnikat kasutades opereerinud juba 132 last ja 286 täiskasvanut. Hoolimata perforatsiooni suurusest, on uus protseduur sama edukas kui vana tehnika. Patsiendid päästetakse aga vajadusest loovutada terve tööpäev või laste puhul 10 koolipäeva.

Uus meetod, ingliskeelse lühendiga HAFGM (hyaluronic acid fat graft myringoplasty – hüaluroonhappe ja rasva siirdamise müringoplastika), vajab ainult põhimaterjale: skalpelli, pintsette, sondi, väikest kogust hüaluroonhapet (kehaomane aine), veidi kõrva tagant pärit rasva ja kohalikku tuimastust.

Läbi kuulmekanali sooritatud operatsioon lubab inimese kehal paari kuuga ise üles ehitada terve kuulmekile, taastades patsiendi kuulmise täielikult ja vältides edasisi komplikatsioone kõrvapõletike näol.

Saliba loodab oma meetodiga pakkuda arvestatavat alternatiivi traditsioonilisele operatsioonile, mis pahatihti on aja- ja ressursimahukas.

Vaata veel: Radical technique repairs damaged eardrum in minutes (NewKerala)

Sarnased postitused

×