loading...

Miks ei tohi kõrvu vatitikuga puhastada?

1 minute, 26 seconds Read
Spread the love
Kuulmise ja kõrvade tervise peale ei mõelda tavaliselt enne, kui see on kahjustunud. Et nii ei juhtuks, võid ka ise üht-teist ära teha. Soovitusi jagab kliiniku Elite kõrva-nina-kurguarst Helju Mitrofanova.

Kaitse end müra eest

Müra võib põhjustada püsivat aeglaselt arenevat kuulmislangust. Sel juhul kahjustuvad sisekõrva kuulmisrakud, mida ei saa taastada. Seega on oluline kaitsta kõrvu üleliigse müra eest nii tööl kui ka koduste toimetuste juures, muru niites, trimmerdades, saagides, aga ka kontsertidel. Muusika kuulamisel kõrvaklappidega väldi liiga tugevat heli ja anna kõrvadele aeg-ajalt puhkust. Järgi klappide puhul nn 60/60 reeglit: ära säti heli üle 60% ja ära kuula muusikat üle 60 minuti järjest. Kui tööl on müratase 85 dB või rohkem, peab tööandja tagama kaitsevahendid ja neid tuleks ka kasutada. Kui kasutad öösel magamise ajal kõrvaklappe või -troppe, tasub neid aeg-ajalt puhastada ja veenduda, ega klapid liiga kõvasti vastu pead suru.

Ära jäta nohu välja ravimata

Põhjuseid, miks kuulmine halveneb, on mitu. Väikelapseeas on sagedasem kuulmislanguse põhjus limakõrv – trummiõõnde tekib lima. Sellele peaks mõtlema, kui laps küsib kuuldut sageli üle, on tähelepanematu. Lühiajaliselt võib nii­sugune seisund tekkida seoses nohuga, mistõttu tuleks seda õigeaegselt ja piisavalt ravida. Kui kuulmislanguse kahtlus püsib, pöördu perearstile. Vajadusel suunab ta edasi kõrvaarstile. Kui limakõrv püsib üle kolme kuu, on sageli vajalik kirurgiline ravi – adenoidi eemaldamine ja trummiõõnte dreneerimine

Ära puhasta kõrvu vatitikuga

Kui kuulmekäiku on tekkinud vaigukork, jääb kõrv ootamatult «lukku». Mingil juhul ei tohi siis puhastada kõrva vatitikuga…

Allikas: https://naine.ohtuleht.ee/840830/miks-ei-tohi-korvu-vatitikuga-puhastada

Sarnased postitused

×